Pomoc Ukrainie

Jako społeczność Liceum Columbus dołączamy się do pomocy dla uchodźców z Ukrainy. 

Postanowiliśmy działać w dwóch obszarach:

Dołączamy do zbiórki darów, która jest organizowana przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej. Informacje dotyczące darów, które zbieramy znajdziecie w pliku dostępnym po zeskanowaniu poniższego kodu QR:

ZHR ściśle współpracuje ze skautową organizacją ukraińską – Płast. Płast na bieżąco aktualizuje zapotrzebowanie na najpilniejsze produkty i przekazuje je do ZHR. 

Do pliku można się dostać za pomocą kodu QR, umieszczonego w załączonym dokumencie. 

Dary zbieramy w szkole do oklejonego przez nas kartonu (który znajduje się przy wejściu głównym, przy recepcji) i kilka razy w tygodniu zwozimy na miejsce zbiórki do siedziby ZHR w Gdańsku

  1. Chcemy również podarować rodzinie ukraińskiej doładowane karty podarunkowe do Biedronki. Dlatego też zwracamy się z prośbą o wsparcie nas w tej zbiórce. Pieniądze zbieramy do skarbonki, która znajduje się w szkole, ale jest też możliwość przelania środków poprzez zrzutka.pl – pod linkiem https://zrzutka.pl/z/karta-zakupowa-dla-uchodzcow

Za zebrane pieniądze zamierzamy kupić kartę podarunkową do Biedronki dla jednej z rodzin uchodźczych. Pozwoli im to na samodzielnie decyzje zakupowe. W tym punkcie współpracujemy z państwem Natali i Anatolijem Miakota – można ich „podejrzeć” na FB: https://www.facebook.com/natali.miakota i https://www.facebook.com/profile.php?id=100010296511107

Państwo Miakota przywożą uchodźców spod granicy w okolice trójmiasta próbując ogarnąć dla nich żywność, nocleg i najpotrzebniejsze rzeczy.

Liczymy na Państwa wsparcie.

Paweł Korzenecki

Liceum Columbus