Wycieczka do Szymbarku

Dzisiaj odwiedziliśmy Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku w ramach nauki języka kaszubskiego. Którego tajniki i piękno poznajemy od września w naszej szkole. Szymbark to wieś położona w województwie pomorskim w samym ♥️ Kaszub 🌲🌲🌲🌲🌲🛶⛵. W tym szczególnym Miejscu mogliśmy poznać historię, kulturę i język Kaszub.

Odwiedziliśmy:

-Dom stojący na 'głowie’ 🙃,

-Dom Sybiraka,

-Bunkier Gryfa Pomorskiego

-Dom z Turcji

Siedzieliśmy przy jednym z najdłuższych stołów, przy najdłuższej desce oraz samodzielnie wygniataliśmy ciasto na chleb wg starej kaszubskiej receptury. Bochenki pszenno żytniego chleba zabraliśmy, aby je potem skosztować podczas śniadania wielkanocnego🥚🐣🍞🥖

Rekolekcje Wielkopostne 1 klasy

Rekolekcje Wielkopostne 1 klasy

Columbusiaki z klasy 1 kończą dziś swoje rekolekcje wielkopostne. Był to czas zajrzenia w siebie, wyciszenia i radości z bycia razem.