Szachowa Lekcja Matematyki

Szach- Mat! czyli matematyka w szachowym świecie♟️🐎

Kto powiedział, że matematyka nie może zaskakiwać! Ostatnie zajęcia w naszej 3 klasie pokazały jej nieznane oblicze. W ten świat swoją klasę (pod czujnym okiem pani Agnieszki) wprowadził nasz doświadczony szachista- Hubert. Po teoretycznym szkoleniu, motywowanym pomarańczową mambą gdy ktoś podpowiadał dobry ruch, klasa przeszła do gry w szachy w praktyce.

Szachy rozwijają intelekt, estetykę, sportową postawę, podejmowanie decyzji, koncentrację i umiejętności wytrwałości.

Dr Stefurak, poznawczy neuropsycholog stwierdza, że: „szkolenie szachowe informuje umysł oraz emocje w taki sposób, aby strukturyzować powstanie obwodu umysłowego, w którym motywacja i zdolność pomnażają się, aby wyprodukowywać osiągnięcie – zarówno w szachach oraz w szkole jak i życiu”.