Szachowa Lekcja Matematyki

Szach- Mat! czyli matematyka w szachowym świecie♟️🐎

Kto powiedział, że matematyka nie może zaskakiwać! Ostatnie zajęcia w naszej 3 klasie pokazały jej nieznane oblicze. W ten świat swoją klasę (pod czujnym okiem pani Agnieszki) wprowadził nasz doświadczony szachista- Hubert. Po teoretycznym szkoleniu, motywowanym pomarańczową mambą gdy ktoś podpowiadał dobry ruch, klasa przeszła do gry w szachy w praktyce.

Szachy rozwijają intelekt, estetykę, sportową postawę, podejmowanie decyzji, koncentrację i umiejętności wytrwałości.

Dr Stefurak, poznawczy neuropsycholog stwierdza, że: „szkolenie szachowe informuje umysł oraz emocje w taki sposób, aby strukturyzować powstanie obwodu umysłowego, w którym motywacja i zdolność pomnażają się, aby wyprodukowywać osiągnięcie – zarówno w szachach oraz w szkole jak i życiu”.

Rekolekcje Wielkopostne 1 klasy

Rekolekcje Wielkopostne 1 klasy

Columbusiaki z klasy 1 kończą dziś swoje rekolekcje wielkopostne. Był to czas zajrzenia w siebie, wyciszenia i radości z bycia razem.

XII Bieg Tropem Wilczym

XII Bieg Tropem Wilczym

Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII edycji Biegu Tropem Wilczym, którą zorganizowała nasza szkoła.