„Złapmy zdrową relację – odnajdźmy się w sieci”, o pułapkach cyberprzestrzeni, antybohaterach polskiego Internetu i nie tylko…

liceum gdańsk

Zapraszamy na warsztaty psychoedukacyjne dla dorosłych dotyczące wpływ
Internetu i Social mediów na dzieci i młodzież.

Zapisy pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/liceumcolumbus-pulapki-cyberprzestrzeni/

Coraz młodsze dzieci wkraczają w świat Social mediów i szerokiej oferty Internetu, często robiąc to na własną rękę. Przebywają permanentnie on-line, chłonąc treści, relacjonując czynności dnia codziennego na portalach społecznościowych. Obecne pokolenie szczególnie wyróżnia fakt, że Internet jest dla nich w zasadzie środowiskiem naturalnym, a technologia – głównym źródłem poszerzania wiedzy i autorytetem.

Badania pokazują, iż pod wpływem Internetu zmianom uległ nie tylko język jakim posługują się nasze dzieci, ale także możliwości skupienia uwagi czy umiejętność wyrażania i rozpoznawania emocji. 

Dzięki Tym warsztatom zrozumiesz jak ważna jest także „higiena cyfrowa”, o co chodzi z młodzieżowymi słowami roku typu „mrozi”, „zodiakara”, bądź o co chodzi dzieciom które stwierdzają, iż ich wymarzonym zawodem jest zostanie „influencerem”, „zbicie fejmu i hajsu” lub zakup PPV na walki youtuberów na ringu. Wspólnie rozpoznamy zjawiska które mają silnie negatywny wpływ na rozwój tożsamości i wartości naszych dzieci.

Wspólnie rozpoznamy zjawiska które mają silnie negatywny wpływ na rozwój tożsamości i wartości naszych dzieci. Niestety, problemy takie jak przemoc i uzależnienia są codziennością także w świecie wirtualnym.

Nie jesteśmy w stanie powstrzymać Internetowej rewolucji. Najważniejsze zatem co możemy zrobić, to nauczyć się stawiać zdrowe granice funkcjonowania w tej równoległej rzeczywistości. Brak świadomości pośród dorosłych, dot. zagrożeń, jakie czekają w sieci sprawia, że dziecko jest na nie bardzo podatne.W przypadku takich zjawisk, jak cyberprzemoc czy uzależnienie od Internetu najważniejsza jest profilaktyka. Dzięki fachowej wiedzy, ustanowieniu zasad i nauce odpowiednich umiejętności, młodzież jest w stanie rozpoznać zagrożenie i odpowiednio na nie zareagować.

Bądźmy razem w sieci- nie zostawiajmy naszych dzieci samych z morzem treści którymi zalewają nas niebieskie ekrany.

Rekolekcje Wielkopostne 1 klasy

Rekolekcje Wielkopostne 1 klasy

Columbusiaki z klasy 1 kończą dziś swoje rekolekcje wielkopostne. Był to czas zajrzenia w siebie, wyciszenia i radości z bycia razem.

XII Bieg Tropem Wilczym

XII Bieg Tropem Wilczym

Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII edycji Biegu Tropem Wilczym, którą zorganizowała nasza szkoła.