Kadra Nauczycielska

Dorota Czechowicz

Język angielski

Nauczycielka języka angielskiego. Absolwentka studiów magisterskich na London Metropolitan University oraz studiów podyplomowych z zakresu tłumaczeń ekonomiczno-prawnych w Toruniu.

Współpracuję z renomowanymi szkołami językowymi w Trójmieście. Oprócz kursów przygotowujących do egzaminów językowych prowadzę również kursy Business English oraz Legal English. Brałam udział w wolontariatach oraz zagranicznych projektach, m.i. pracując przy językowych kursach wakacyjnych dla dzieci i młodzieży na Malcie.

Pasjonatka sportu oraz gotowania.

Opis TUTOR:

Mam na imię Dorota i jestem nauczycielką języka angielskiego. Ukończyłam studia magisterskie na London Metropolitan University oraz studia podyplomowe z zakresu tłumaczeń ekonomiczno-prawnych w Toruniu. Prowadzę kursy przygotowujące do egzaminów językowych, matury, a także kursy Business i Legal English.

Lubię gotować oraz aktywnie spędzać czas, relaksują mnie spacery po lesie i jazda na rolkach. Dzięki córce pokochałam muzykę skrzypcową.

Jako tutor pomogę Ci rozwinąć umiejętności językowe oraz zrealizować wyznaczone cele. Przygotuję do egzaminów językowych, olimpiad, a jeśli zainteresują Cię zagadnienia biznesowe lub prawne chętnie pomogę rozwinąć umiejętności językowe również w tych dziedzinach.

Urszula Siwińska

Plastyka

Nauczyciel plastyki, rozmiłowana w pedagogice emancypującej, wydobywającej, doświadczającej.

Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej oraz Podyplomowego  Studium Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej przy Wydz. Architektury i Urbanistyki PG o kierunku Projektowanie przestrzeni i zarządzanie.

Od dwudziestu lat prowadzi samodzielną  praktykę projektową w zakresie planowania przestrzennego, współpracując z samorządami terytorialnymi. Bogate doświadczenia zawodowe zainspirowały do rozpoczęcia pracy związanej z wychowaniem estetycznym.  W tym celu ukończyła Pedagogiczne Studia Podyplomowe, kwalifikacje nauczycielskie w Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku. Jako wychowawca estetyczny obiera kierunek doświadczaniu sztuki, jej przeżywaniu i rozumieniu. Pragnie, by każdy miał szansę twórczego wypowiedzenia się oraz świadomość, że dzięki podejmowanym  działaniom twórczym można oddziaływać w małej i dużej skali na otaczającą przestrzeń.

W ostatnich latach prowadziła warsztaty plastyczne i ceramiczne dla dzieci i młodzieży z edukacji  domowej oraz  architektoniczne w  5 Talentów Pracownia Twórczego Rozwoju.  W ostatnim roku  kółko plastyczne w  Szkole Podstawowej dla Dziewcząt Fregata.  

Związana z programem tutoringowym The Avenue, gdzie oprócz tutoringu prowadziła dla młodzieży licealnej  warsztaty kaligrafii. 

Posiada certyfikat do nauczania kaligrafii i pisma odręcznego, entuzjastka kursów kaligrafii, iluminacji gotyckich i późniejszych. Maluje akwarelą, lubi reżyserować spektakle amatorskie dla dzieci, biorąc w nich czynny udział. Nieustanna poszukiwaczka sposobów wyrażania istoty rzeczy. 

Michał Czerwionka

Fizyka

Nauczyciel fizyki, matematyki i informatyki. Absolwent Politechniki Gdańskiej. Pracuje również w V LO w Gdańsku oraz prowadzi własną działalność gospodarczą. Prowadził różne ciekawe i pozytywnie zakręcone projekty, m.in.: “Profesor Wnuczek”, “Zdolni z Pomorza”, “Za rękę z Einsteinem”. Idea zero waste jest mu szczególnie bliska. Jego największymi życiowymi sukcesami jest najbliższa rodzina oraz wdzięczność uczniów za współpracę.

 

Magdalena Kubicz

Wychowanie Fizyczne

Absolwentka AWF na kierunku trenerskim specjalizacja koszykówka
Instruktor pływania, lekkoatletyki, gimnastyki, narciarstwa. Od kilku lat praca trenerska z zespołem w dyscyplinie unihokeja. Uprawnieninia nurkowe. Ponad 20 letnie doświadczenie w pracy w szkole.

W plebiscycie „ Nauczyciel na medal” 2018 r.,w etapie powiatowym I miejsce, w etapie
wojewódzkim II miejsce Długoletni zawodnik w konkurencji skoki, wkkw w dyscyplinie jeździectwo.

Pasją podróże – cel zwiedzić świat. Ulubiony kontynent Azja. Himalaje „zdobyte” od strony Indii,Tybetu i Nepalu. W 2020 treking do Annapurna. Base Camp.
W wolnej chwili uwielbiam jeść. Odpoczywam czytając książkę.

Agnieszka Weinstok

Matematyka

Pasjonatka życia i ludzi. Ukończyła Politechnikę Gdańską na kierunku matematyka, specjalność finansowa. Z powołania nauczyciel, pedagog, tutor. Koordynatorka wolontariuszy fundacji Orla Straż. Optymistka, miłośniczka gór.

Aneta Sarnowska-Frank

Język polski

Pracę nauczyciela traktuje jako swoją największą pasję. W relacjach z uczniami najważniejsze są dla niej partnerstwo i wzajemny szacunek. Jest zwolenniczką kształtowania na lekcjach kluczowych kompetencji XXI wieku. Wierzy, że literatura może być sposobem na zrozumienie otaczającego nas świata. W swojej pracy na pierwszym miejscu stawia potrzeby i podmiotowość ucznia.

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunku filologia polska (specjalność nauczycielska) oraz podyplomowych studiów edytorskich. Doświadczenie zdobywała w organizacjach pozarządowych, szkołach polonijnych i szkole międzynarodowej.

Miłośniczka literatury i kina europejskiego. Naukowo zainteresowana terapią książką oraz wielokulturowością i doświadczeniem migracji w literaturze.

Kamila Glaza

Chemia i biologia

Nauczycielka, wychowawczyni, certyfikowany tutor. 

Absolwentka Chemii Medycznej na Uniwersytecie Gdańskim, na specjalności Chemia Leków. W czasie studiów magisterskich równolegle realizowała moduł kształcenia nauczycielskiego, bo lubi uczyć- siebie  (aktualnie języka hiszpańskiego i kaligrafii) i innych. 

 W nauczaniu chemii lubi wykorzystywać metody TIK oraz przemycać treści z zastosowania chemii w życiu codziennym (chemii kosmetyków, żywności oraz odzieży- po mojej lekcji nie kupicie więcej poliestru:).   

Ukończyła studia podyplomowe z nauczania biologii i przyrody. 

Prywatnie stara się żyć zgodnie z filozofią less waste oraz slow life. Entuzjastka natury.

W każdej wolnej chwili czyta, spaceruje ze swoim psem albo pije herbatę, najlepiej w górach.

Paweł Korzenecki

Historia i Wiedza o Społeczeństwie

Tytuł magistra historii uzyskał na Uniwersytecie Gdańskim. Swoją edukację wzmocnił dwoma kierunkami studiów podyplomowych na Wyższej Szkole Bankowej. Uczył w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni i w Szkole Podstawowej sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie. Przez 8 lat prowadził swoją firmę w branży doradztwa biznesowego.

Uwielbia zdobywać wiedzę i dzielić się nią. Kiedy tylko może, wyrusza na bliższe i dalsze wyprawy motocyklowe.

Interesuje się wykorzystaniem mnemotechnik i neuronauk w edukacji.